Szybkość schładzania układu klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • krafan
    Classic
    • 2010
    • 6

    Szybkość schładzania układu klimatyzacji

    koledzy zamieniłem aku na 74a i jest git jak narazie zero problemu i mam nadzieje że tak zostanie w każdym bądź razie podziękował za zainteresowanie i odpowiedzi
  • m4riusz
    Classic
    • 2009
    • 20

    #2
    Szybkość schładzania układu klimatyzacji

    Witam, pytanie jak w temacie, jak u Was szybko zaczyna chłodzić? U mnie po uruchomieniu silnika (np. po dłuższym postoju lub po nocy), temp. na zewnątrz ok 25 stopni, załączony climatronic od samego początku, potrzebuje przejechać ok 5 km aby poczuć zimne powietrze z nawiewów, czy to normalne?

    Komentarz

    • chopin
      Ambiente
      • 2009
      • 212

      #3
      U mnie 3-4 minuty, kilkaset metrów. Zwłaszcza przy wyższych temperaturach otoczenia efekt odczuwalny.

      Komentarz

      • czmielek
        Drive
        • 2010
        • 76

        #4
        Nie nie jest to normalne. U mnie chłodzi od razu od włączenia czyli ok 60sek po uruchomieniu auta.

        Komentarz

        • kiszczu
          Drive
          • 2008
          • 73

          #5
          Czesc.
          W mojej skodzie zimne zaczyna lecieć praktycznie zaraz po załączeniu klimatyzacji.
          Jestem swieżo po serwisie klimy i powiem Ci, że różnica w chłodzeniu jest znacząca( brakowało mi 100g czynnika) w porównaniu z przed dobicia czynnika. Wczesniej klima też chłodziła ale nie aż tak bardzo jak teraz( dot. oczywiscie takich samych nastawów temp.).

          Komentarz

          • loyd
            RS
            • 2010
            • 2342

            #6
            Zamieszczone przez czmielek
            Nie nie jest to normalne. U mnie chłodzi od razu od włączenia czyli ok 60sek po uruchomieniu auta.
            Odrazu leci Ci zimne powietrze po 60 sek ?

            Ja muszę 1- 2 poczekać aż układ osiągnie pełną sprawność (szczególnie jak jest goroąco).

            Komentarz

            • m4riusz
              Classic
              • 2009
              • 20

              #7
              Jakiekolwiek przerwy dalej podczas jazdy czy długie czy krótkie nie maja już później wpływu, chłodzi od razu, coś ze sterowaniem?, może sprężarka? gaz uzupełniony.

              Komentarz

              • czmielek
                Drive
                • 2010
                • 76

                #8
                Zamieszczone przez loyd
                Zamieszczone przez czmielek
                Nie nie jest to normalne. U mnie chłodzi od razu od włączenia czyli ok 60sek po uruchomieniu auta.
                Odrazu leci Ci zimne powietrze po 60 sek ?

                Ja muszę 1- 2 poczekać aż układ osiągnie pełną sprawność (szczególnie jak jest goroąco).
                Dokładnie tak. dodam tylko że zanim wsiąde do auta które stało w słońcu wietrze wnętrze przez kilka minut co by się temperatura wyrównała i dopiero wsiadam do auta, bo chorowity jestem i takie zmiany temperatury mi nie służą. klimę używam prawie zawsze bo stara zasada mówi że rzeczy nie uzywane psuja się najczęściej.

                Komentarz

                • abstinent
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2007
                  • 4842
                  • Octavia II combi (1Z5)
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #9
                  m4riusz, http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=34481&start=0
                  chyba masz to samo, ja jak będę miał czas to zabieram się do rozebrania wentylatora

                  Komentarz

                  • m4riusz
                    Classic
                    • 2009
                    • 20

                    #10
                    Zamieszczone przez abstinent
                    m4riusz, http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=34481&start=0
                    chyba masz to samo, ja jak będę miał czas to zabieram się do rozebrania wentylatora
                    przeczytałem cały temat, muszę sprawdzić to u siebie, szkoda że tadfi nie napisał czy po naprawie małego wentylatora klima mu chłodzi od razu

                    Komentarz

                    • loyd
                      RS
                      • 2010
                      • 2342

                      #11
                      Nie no - nie ma opcji żeby klima zaczęła działać (tzn. odrazu wiać zimnym powietrzem) natychmiast po włączeniu.

                      Jeździłem dużą ilością aut z klimatyzacją i zawsze po właczeniu silnika (jak klima jest na auto) mija ok minuty aż układ osiągnie sprawność i zacznie wiać powietrze o prawidłowej temperaturze.

                      Np. dzisiaj, przy ok 30 stopniach na zewnątrz po właczeniu silnika, mija ok. 3 - 5 sek, włacza się na maksa nawiew i powietrze stopniowo się ochładza. Po ok. minucie leci już chłodne.

                      Komentarz

                      • m4riusz
                        Classic
                        • 2009
                        • 20

                        #12
                        Zamieszczone przez loyd
                        Nie no - nie ma opcji żeby klima zaczęła działać (tzn. odrazu wiać zimnym powietrzem) natychmiast po włączeniu.
                        masz rację, 1 minuta oczywiście, ale ja muszę czekać ok 5 minut

                        Komentarz

                        • tadfi
                          Rider
                          • 2008
                          • 501
                          • Octavia III combi (5E5)
                          • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                          #13
                          Zamieszczone przez m4riusz
                          Zamieszczone przez abstinent
                          m4riusz, http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=34481&start=0
                          chyba masz to samo, ja jak będę miał czas to zabieram się do rozebrania wentylatora
                          przeczytałem cały temat, muszę sprawdzić to u siebie, szkoda że tadfi nie napisał czy po naprawie małego wentylatora klima mu chłodzi od razu
                          Chłodzi od razu , tzn. po około minucie, wcześniej musiałem czekać około 5 minut.
                          TadFi
                          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                          Komentarz

                          • loyd
                            RS
                            • 2010
                            • 2342

                            #14
                            m4riusz, jedź do jakiegoś serwisu i niech dłubią.

                            Komentarz

                            • Morgoth
                              L&K
                              • 2010
                              • 1116

                              #15
                              U mnie też gdy samochód postał na słońcu, to klima ustawiona na maksa nie potrafiła schłodzić wnętrza przez dobre kilka minut. W Toyocie było wydajniej i mam wrażenie że wnętrze tak się nie nagrzewało, mimo czarnego kolory nadwozia. Trza będzie okleić Skodzinie szybki.
                              Morgoth

                              Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                              G.B.Show

                              Komentarz

                              • loyd
                                RS
                                • 2010
                                • 2342

                                #16
                                A to kolega już odebrał ałtko ??

                                A gdzie zdjęcia ??

                                Komentarz

                                • Morgoth
                                  L&K
                                  • 2010
                                  • 1116

                                  #17
                                  Zamieszczone przez loyd
                                  A to kolega już odebrał ałtko ??

                                  A gdzie zdjęcia ??
                                  OT
                                  Odebrałem tydzień temu Przejechałem 400 km, jestem bardzo zadowolony.

                                  Fotek jeszcze nie mam, odrębnego wątku nie zakładam, w sumie na forum Octavii chyba wiecie jak Octa wygląda, co?

                                  W sumie miło i przyjemnie
                                  U mnie było tak :
                                  - wiedziałem co chcę kupić, byłem na jazdach testowych
                                  - sprzedawca przyjechał do mnie do firmy (zakup prywatny, ale milej było siedzieć u mnie, a nie ruszać doopę do Mińska), ustaliliśmy co chcę i pojechał.
                                  - dość szybko przysłał zamówienie ze szczegółami, ... którego nie zaakaceptowałem do końca
                                  - wykreśliłem z zamówienia to co mi nie pasowało z ich warunków, odesłałem faksem
                                  - wpłaciłem zaliczkę
                                  - po 3 tygodniach dołożyłem kierownicę 3-ramienną z manetkami
                                  - jakieś 2 tygodnie przed odbiorem zamówiłem przedłużenie gwarancji do 4-ch lat
                                  - przysłali mi fakturę i wszystkie dokumenty kurierem
                                  - wysłałem resztę kasy przelewem
                                  - zarejestrowałem auto, zadzwoniłem do sprzedawcy i podałem numer rejestracyjny, żeby mogli przygotować ubezpieczenie i gwarancję serwisową zanim do nich nie dojadę
                                  - pojechałem do Mińska pociągiem, z dworca taksówką do dilera
                                  - zapłaciłem w kasie za gwarancję i ubezpieczenie, podpisałem co trzeba
                                  - odebrałem auto

                                  A klima się nie wyrabia
                                  Morgoth

                                  Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                  G.B.Show

                                  Komentarz

                                  • jefry
                                    Rider
                                    • 2009
                                    • 411

                                    #18
                                    minuta i jest chłodek wiejący
                                    Skoda Octavia II 2.0TDI 16V BKD v. Elegance.

                                    Komentarz

                                    • m4riusz
                                      Classic
                                      • 2009
                                      • 20

                                      #19
                                      Zamieszczone przez abstinent
                                      m4riusz, http://forum.octaviaclub....t=34481&start=0
                                      chyba masz to samo, ja jak będę miał czas to zabieram się do rozebrania wentylatora
                                      sprawdziłem, wentylatory pracują obydwa z tym że nie zaraz po włączeniu klimy a dopiero po jakimś czasie, dokładniej włączyły się po przejechaniu ok 7 km, nie mam pojęcia dlaczego tak późno wtedy dopiero poczułem chłodek z nawiewów.

                                      Komentarz

                                      • pstryczek
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 10771
                                        • Superb III (3V3)

                                        #20
                                        Choć moje autko jest tuż przed serwisem klimy to zimno z nawiewów zaczyna lecieć około 1-1,5 minuty od załączenia auta, klima cały czas na auto.
                                        Marek

                                        Komentarz

                                        • abstinent
                                          RS
                                          S_OCP Member
                                          • 2007
                                          • 4842
                                          • Octavia II combi (1Z5)
                                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                          #21
                                          m4riusz, mi się wydaje że włączają się jak nagrzeje się silnik, po postoju gdy silnik jest już ciepły to działa zaraz po włączeniu :|

                                          Komentarz

                                          • Morgoth
                                            L&K
                                            • 2010
                                            • 1116

                                            #22
                                            Zamieszczone przez abstinent
                                            mi się wydaje że włączają się jak nagrzeje się silnik
                                            Może coś w tym jest, a przynajmniej tak wynika z doświadczeń empirycznych. Nie ma tragedii, za to blacha na dźwigni DSG tak się nagrzewa na słońcu, że nie można wziąć w rękę
                                            Morgoth

                                            Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                            G.B.Show

                                            Komentarz

                                            • abstinent
                                              RS
                                              S_OCP Member
                                              • 2007
                                              • 4842
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                              #23
                                              Morgoth, dzisiaj włączyłem klimę jak silnik miał 60 st i chodziły oba wentylatory, zaraz po włączeniu sprawdzałem pod maską :P

                                              Komentarz

                                              • Morgoth
                                                L&K
                                                • 2010
                                                • 1116

                                                #24
                                                Ale Ty masz diesla, to może jakoś inaczej się grzeje? Zresztą jeśli włączyłeś klimę przy 60*C silnika, to znaczy że pozwoliłeś żeby auto trochę przejechało, zanim włączyłeś klimę, czy tak?
                                                Ja odpalałem auto, klimę na max i w drogę.

                                                Za mało jeździłem z klimą w słoneczne dni, ale dwa razy się tak zdarzyło i klima nie wyrabiała. Dam jej jeszcze szansę
                                                Morgoth

                                                Rozsądni ludzie dostosowują się do świata, nierozsądni nieugięcie starają się dostosować świat do siebie.
                                                G.B.Show

                                                Komentarz

                                                • abstinent
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2007
                                                  • 4842
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                  #25
                                                  Morgoth, dokładnie tak, poczekałem aż skoczy do 60 i odpaliłem klimę
                                                  Wcześniej jak jechałem to po ok 5min jazdy się włączała. Szkoda że przy tej pogodzie mam tylko jedną szanse na sprawdzenie(rano jak silnik jest zimny :P ) bo później to nie bardzo

                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...